Міністерство освіти і науки України повідомляє вступникам про ключові аспекти вступної кампанії до аспірантури. Вона відбуватиметься на основі конкурсних випробувань, зокрема іспиту з іноземної мови. Таке рішення діє відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024.

Отож, обов’язковим складником вступу став результат Єдиного вступного іспиту або ЄВІ.

Аспірантура

Що це таке? Це той самий ЄВІ, який уже давно складають для вступу до магістратури. До нього входять дві частини - іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська на вибір) та тест загальної навчальної компетентності.

Майбутні аспіранти мають скласти іноземну мову на 130 балів мінімум, а тест - мінімум на 100. Це і стане «квитком» до наступного етапу - вступного випробування з іноземної мови в університеті.

Для складання ЄВІ потрібно зареєструватись одночасно з магістрами - з 7 до 29 травня включно.

В яких випадках можна не складати ЄВІ? Якщо у вас вже є ЄВІ 2023 року або ж ви маєте один з міжнародних сертифікатів на підтвердження знань іноземної мови не нижче рівня В2.

Сертифікат має бути внесений до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Як це зробити? Подати його до закладу під час подання документів або під час попередньої реєстрації, яку проводять деякі університети.

Також вступнику необхідно скласти фаховий іспит зі спеціальності у закладі та в разі, якщо ви змінюєте фах, університет може встановити додатковий іспит.

Потрібна більш детальна інформація: відділ аспірантури і докторантури ЛНТУ (0332)26-44-92 (Інна Боярська)