Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті стартував пробний творчий конкурс для вступників на освітній ступінь бакалавр за спеціальністю 191 «Архітектура і містобудування».

Творчий конкурс є обов’язковою умовою для вступу абітурієнтів, які прагнуть навчатися на архітекторів, містобудівників, дизайнерів чи графічних дизайнерів. Для того, аби підготувати молодь до проходження такого конкурсу, показати усі тонкощі випробування та ознайомити із його правилами, сьогодні відбувся пробний творчий конкурс.

ФАБД ФАБД ФАБД


Познайомився із молоддю декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук. Він розповів абітурієнтам про факультет та навчальний процес, утім особливу увагу звернув на умови вступу. Декан ознайомив вступників із деякими правилами цьогорічного прийому, загалом же вони будуть затверджені та оприлюднені наприкінці квітня в остаточній версії. Водночас, Олександр Андрійчук закликав особливо звернути увагу на проходження НМТ, а також готуватися до справжнього творчого конкурсу.

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД


Разом з тим, декан закликав слідкувати за сторінками факультету у соцмережах, аби дізнаватися більше інформації про вступ, про життя ФАБД, про студентську раду та їхнє навчання і дозвілля. «Сподіваємося вас побачити на офіційному творчому конкурсі», - зауважив Олександр Андрійчук.

ФАБД ФАБД ФАБД


Своєю чергою, про правила проведення конкурсу розповіла старший викладач кафедри архітектури і дизайну Зоряна Рубан-Головчук.

Так, майбутні архітектори працюватимуть за допомогою олівців та двох листів паперу: чернетки та чистовика. На екзамені лист матиме штамп, тож зіпсувати його учасники конкурсу не матимуть права.

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД


Загалом же, перед конкурсантами представлені три геометричні фігури, власне які вони й змушені відтворити на папері.

«Ваше завдання придумати об’ємно-просторову композицію, яка знаходитиметься «у повітрі», а не за зразком натюрморту. На основі трьох фігур необхідно зробити композицію, де мало би бути не менше 5 елементів, тобто їх можна розрізати, отримувати нові фігури із наявних і компонувати їх. Головне завдання, щоб вони між собою перетиналися, врізалися одна в одну. Тож вам потрібно мислити у форматі 3D і обов’язково враховувати перспективу. Композиція повинна бути врівноважена, розміщена пропорційно на папері та виконана лінійно», - наголошує викладач.

ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД ФАБД


Усі ці елементи, фактично є майбутніми будівлями, тому важливо їх відтворити та зобразити цілісно і скомпоновано. При цьому, молодь матиме дві години на виконання завдання.

Викладачі побажали абітурієнтам успіхів та закликали не проґавити реєстрацію на справжній творчий конкурс і успішно його здати, аби у вересні побачитися уже в статусі студентів ЛНТУ.