Перейти до основного вмісту

На базі Луцького національного технічного університету відбулася особлива подія. Сьогодні наш університет згуртував представників влади, науковців, очільників різносторонніх департаментів та управлінь як із боку України, так і з числа партнерів із Польщі.

Міжнародна конференція відбувається у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Основна тема зустрічі: «Капіталізація ефектів проектів, реалізованих на польсько-українському прикордонні у фінансовій перспективі ЄС 2014-2020».

Конференція Конференція Конференція


Передусім, учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у російсько-українській війні та висловили шану й подяку захисникам і захисницям України, які боронять нашу державу.

Координатором заходу виступив учасник команди експертів Представництва Програми у Львові Василь Хім’як: «Приємно, що тут зібралися не випадкові люди, які знають про нашу програму, працюють та планують у ній. Ми зібралися, щоби підсумувати той період, який завершується, поділитися досягненнями і здобутками, обмінятися перспективами».

Конференція Конференція Конференція


Із вітальною промовою виступила перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук. До слова, наш університет є активним учасником різноманітних проектів у рамках потужної міжнародної програми, про що, власне, свідчать результати співпраці.

«Всі наукові заходи поділяються на два види: де ми говоримо про майбутнє, про наукові дослідження, які зможуть зробити вагомий вклад у завтрашній день та, сьогоднішній захід, де у кожному виступі йтиметься про практичні результати, де ми будемо ділитися позитивним досвідом і надихатися. Разом з тим, дякуємо польським партнерам, польському народу за допомогу і за те, що ви з нами у такий складний час. Ми переконані, що не зважаючи на російську пропаганду, наша співпраця і дружба лише посилюватиметься і ми й надалі будемо розвиватися як дві незалежні вільні країни», - наголосила проректор.

конференціяКонференція Конференція


Крім того, Надія Ковальчук розповіла про позитивний досвід участі ЛНТУ у Програмі транскордонного співробітництва. Зокрема, співпраця сприяла активізації академічної мобільності, відтак, лише впродовж року 175 викладачів ЛНТУ мали можливість взяти участь у міжнародній мобільності. Одночасно, наші та польські науковці мали можливість взаємодіяти у різноманітних тренінгах і семінарах. Більше того, ЛНТУ – єдиний у Західній Україні, хто отримав пристрій біофідбек-технологій, завдяки якому можна досліджувати діяльність мозку, що є особливо важливим у питаннях реабілітації військовослужбовців.

«Результат співпраці надихає на те, що ми можемо взяти кращий досвід, вдосконалювати освітні програми, вивчати мову і співпрацювати задля ще більшої ефективності. Попереду у нас наступний етап, тому бажаю усім скооперуватися, посилити комунікацію і до наступної зустрічі отримати ще більше перемог», - додала проректор.

Конференція Конференція Конференція


Подякувала представникам Європейського Союзу за всебічну підтримку України, надання фінансових можливостей та сприяння розвитку України у складні часи агресивної війни головний спеціаліст Департаменту координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України Вікторія Якименко.

«Українці відчувають підтримку Польщі і це дуже важливо для нас. Попри війну, ми таки змогли завершити реалізацію проектів, тому сьогодні хочу побажати всім цікавої та плідної конференції, бо ми тут для того, щоб підсумувати наші здобутки і рухатися далі, до нашої спільної перемоги», - зауважує Вікторія Якименко.

Конференція Конференція Конференція


Своєю чергою, Лєшек Буллер, директор Центру європейських проєктів, акцентував увагу на важливості транскордонного співробітництва, відкритих можливостях для співпраці і як вони сприяють посиленню партнерства й продовженню реалізації перспективних проектів і позитивних результатів. Натомість, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Матеуш Маршалек відзначив успішну реалізацію тих проектів, до яких було дотичне й Консульство.  

Конференція Конференція Конференція


Завдяки спільним проектам, чимало вдалося зробити для польсько-українського прикордоння, а це: модернізація доріг та пунктів пропуску, проекти з будівництва, покращення безпеки мешканців та їхній доступ до чистого довкілля і води, обладнання лікарень, збільшення туристичного потенціалу і, звичайно, налагодження добросусідських відносин. Волинь – один із найактивніших учасників Програми, тож подякував усім дотичним до успішного виконання низки проектів перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Мовенко та побажав натхнення на реалізацію уже напрацьованих перспектив.

Конференція Конференція


Низка проектів була реалізована саме у Луцьку, тож секретами ідей поділилася заступник голови Луцької міської ради Ірина Чебелюк: «Вітаємо у Луцьку гостей, учасників конференції, тих, хто поруч був всі ці роки, всіх, хто надихав, підтримував і працював. Це надзвичайно велика кількість проектів, це величезна праця людей, які стояли від ідей до їхньої реалізації. Жоден проект не став непотрібним громаді, або не пріоритетним, тому маємо велику надію, що незабаром, коли ми відзначимо перемогу, всі ці ідеї будуть реалізовані й приноситимуть користь нашій громаді».

Більше того Ірина Чебелюк додала, що Луцьк можна вважати місцем зародження Європейського Союзу, адже саме тут відбувся саміт європейських монархів у 1429 році. Тож амбітну ідею відтворення такої події у Луцьку планують здійснити у 2029 році.

Конференція Конференція Конференція


Загалом на Волині біли реалізовані 25 проектів у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Їхня вартість сягнула 34 млн євро, з них 12 млн - спрямовані на реалізацію заходів у Волинській області. Детальніше про це йшлося під час пленарної сесії.

Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція


Варто відзначити, що конференція триватиме упродовж двох днів. Вона охоплює кілька пленарних сесій, під час яких відбудеться обговорення основних аспектів:

  • Місцевої культурної та історичної спадщини, а також популяризації та збереження природної спадщини.
  • Доступності з точки зору вдосконалення та розвитку транспортних послуг та інфраструктури.
  • Безпеки через підтримку розвитку охорони здоров’я та соціальних послуг і вирішення спільних проблем безпеки.
  • Кордонів в розрізі ефективності та безпеки, а також покращення діяльності з управління кордонами, митних та візових процедур.
  • Гуманітарної допомоги в рамках Програми Польща-(Білорусь)-Україна, наданої Україні в умовах збройного нападу.

Конференція також включає пряму трансляцію із Польщею та виступи представників обох країн.

Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція