Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ триває тиждень кафедри технологій легкої промисловості, тож щодня студенти мають нагоду познайомитися із відомими дизайнерами, взяти участь у майстер-класах, дізнатися більше про світ моди і набути професійних навичок.

Сьогодні до ЛНТУ завітала дизайнерка і засновниця бренду «Shulyk design» Ольга Шулик. Вона розповіла студентам про себе, про моду та свідоме виробництво і споживання.

ФММТФММТФММТ

Розпочала спікерка із того, що за другою освітою вона економіст, тож тривалий час працювала за професією. Утім з часом вона вирішила перетворити своє хобі у роботу і стала дизайнером: «В останні кілька років я змінила професію, яка по суті була зі мною з дитинства. В нашій родині жінки вміли робити своїми руками фактично все з одягу. В цьому я росла, це було мені цікаво і це було частиною мого життя. З часом я захотіла змінити роботу і вирішила застосувати свої знання, так моє хобі стало моєю професією. Хоча це рішення було не простим, але воно було найкращим» - запевняє Ольга Шулик.

Таким чином дівчина заснувала дизайнерську студію та громадську організацію, яка має на меті розвиток рукоділля: «Починала я із замовлень від колег, паралельно працювала з вишивкою та декором. Вперше була представлена на ринку моди завдяки торбинкам. Це зручна річ, яка може бути використана як косметичка, органайзер, аптечка. Вони займають мало місця і гарно підходять для подарунку. Крім того, я придумала вкладиші до торбинок, де розписано як їх можна застосовувати», - розповідає дизайнерка.

ФММТФММТФММТФММТФММТФММТФММТ

Ольга Шулик також акцентує увагу на вишивці, адже це той вид рукоділля, який займає особливу нішу у моді та може мати цікаву інтерпретацію, гідно презентувати українську культуру й автентику у світі. Так, дизайнерка вирішила робити вишивку більш практичною та розміщувати її елементи на одязі та речах щоденного вжитку, зокрема на торбинках та шоперах, на різних видах одягу.

«Вишитих сорочок зараз є багато, вони мають різний вигляд і різну якість, до того ж це дуже затратна справа. Я вирішила скоротити і здешевити процес виготовлення вишиваних речей, тому ми вишиваємо елементи, а потім долучаємо їх до виробу», - каже спікерка.

ФММТФММТФММТФММТФММТ

Крім того, Ольга Шулик прихильниця свідомого споживання, тому зазвичай замовляє тканину для своїх виробів в обмеженій кількості, аби максимально її використати та не залишити зайвого. Вона також наголошує, що увесь її одяг створений за принципом зручності та легкості у догляді.

Одним з основних правил дизайнерки є те, що усі вироби мають бути гарними та якісними, тож вона поділилася власними рецептами «модного успіху» і дала дієві поради дизайнерам-початківцям.

ФММТФММТ

ФММТФММТФММТФММТФММТФММТ