Директор парку «Цуманська пуща» провів лекцію для студентів ЛНТУ

Серія відкритих лекцій із запрошеними гостями триває на кафедрі екології та агрономії. Щотижня до студентів навідуються поважні лектори, керівники підприємств та установ, які готові ділитися власним професійним досвідом із молоддю.

За словами завідувача кафедри екології та агрономії Василя Іванціва, Луцький НТУ активно вибудовує співпрацю зі стейкхолдерами, з якими кафедра працює над вирішенням актуальних проблем регіону у сфері агрономії та екології. Більше того, співпраця відкриває нові можливості для студентів, у напрямку здобуття практичних навичок, обміну досвідом між молоддю та фахівцями-практиками тощо.

Днями така зустріч відбулася із директором Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Віталієм Деркачем.

Перш за все, лектор розповів про себе та своє професійне становлення: «Більше 20 років я займаюся екологією. Сьогодні, працюючи в «Цуманській пущі», я з радістю готовий співпрацювати з ЛНТУ та розвивати наш парк і допомагати студентам професійно розвиватися».

Віталій Деркач зазначає, що роками раніше працевлаштуватися екологу було складно, фактично неможливо. Утім, зі зміною у законодавстві, сфера діяльності для екологів розширилася, і нині майже усі посади природо-заповідного фонду потребують такого фахівця.

Крім того, лектор додає, що сьогодні на Волині активно розвивається туризм, зокрема екологічний та сільський, тож випускники успішно можуть реалізувати себе у цьому напрямку.

Зустріч студентів із запрошеним гостем тривала у неформальній обстановці. Здобувачі освіти могли поставити запитання , які їх цікавлять і щодо здобуття необхідних компетенцій під час навчання, і щодо можливостей проходження практики, і щодо успішного працевлаштування в майбутньому.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції