Сьогодні в Луцькому національному технічному університеті кафедра архітектури та дизайну презентувала виставку «Духовні цінності української культури та мистецтва». Темою було створення серії плакатів, які покажуть всю велич та красу України в образах відомих особистостей.

Захід розпочав з вітального слова декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук: «Нам дуже приємно, що сьогодні відбувається відкриття такої гарної виставки, що студенти мають можливість презентувати те, що роблять на парах. Ми пишаємося їхньою творчістю і дякуємо науковим керівникам, які підтримують задуми молоді».

виставкавиставкавиставкавиставка

Тим не менш, проректор з НПР та досліджень Олена Лютак зазначила: «Ви дійсно створюєте надзвичайно цікаві речі. Завжди приємно відкривати такі заходи, бо вони надихають творчістю та запалом. Ми живемо у складний період, але плакати однозначно будуть використані у майбутньому в позиціонуванні нашої країни. Дякую викладачам, які вас дихають і вам, студенти, за те, що ви робите».

Студенти 3 та 4 курсів за вибірковою дисципліною «Проектування поліграфічної продукції» самі обирали діячів культури й мистецтва та під них створювали тематику, кольористику та добирали фрази, які характерні для даної особистості.

Організатор заходу, асистент кафедри архітектури і дизайну Ольга Романюк теж висловилася з приводу заходу: «Кожен зі студентів мав можливість обрати той персонаж, який передає нашу країну, харизму, характер, красу. Тому і були створені такі красиві плакати. Тут, зокрема, є світлини звичайних українських людей, як свідчення того, що кожен із нас є діячем, потрібно лише в себе повірити  і діяти. Кожен наш крок і внесок сьогодні призводить до здобутків, надихає до того, аби рухатися вперед до перемоги».

виставкавиставкавиставкавиставкавиставка

Студентки Мирослава і Ангеліна презентували власні роботи, на яких відобразили відомих українських митців, зокрема Василя Стуса, Олександру Екстер, Со Делоне і Казимира Малевича. До слова, останній, на противагу багатьом твердженням, є творцем саме українського походження.

Заступник декана Ольга Приступа закликала проводити подібні проекти частіше тому, що багато хто відкриває для себе нові обличчя, нові постаті, а вони всі є невід’ємною частиною нашої культури. Крім того, додає, що з нагоди Великодня було зроблене «Дерево життя», на якому представлені писанки, створені студентами. Писанка, каже Ольга Приступа, є традиційною складовою і невідʼємною частиною нашої культури, в яких зашифровані символи життя, безсмертя душі тощо. А ще, вона побажала усім, щоб їхня творчість завжди процвітала, як і наша Україна.

Насамкінець, завідувач кафедри архітектури та дизайну Оксана Пасічник побажала студентам подальшого натхнення на нові проекти та здобутки.

виставкавиставкавиставкавиставкавиставкавиставкавиставка