Перейти до основного вмісту

Співпраця з іноземними партнерами - пріоритетний напрям діяльності ЛНТУ. Особливо сьогодні, у час війни в Україні, ми посилюємо міжнародні зв’язки, налаштовуємо наукову та освітню взаємодію, ділимося власним досвідом та черпаємо найкращі іноземні практики. Усе це задля того, аби передавати найцінніший досвід нашим студентам й розвивати науку та освіту України, примножуючи її конкурентними перевагами.

Впродовж років співпраці, надзвичайно дружні відносини нам вдалося вибудувати із колегами з Політехнічного Інституту Браганси (Португалія). Наші науковці та студенти пройшли не одне стажування на базі партнерського ЗВО, здобувачі навчаються за програмою подвійного диплому, а професори IPB не раз були серед спікерів та поважних гостей ЛНТУ.

Цього разу, Instituto Politécnico de Bragança (ІРВ) приймав делегацію  ЛНТУ, до складу якої увійшли представники з усіх факультетів нашого ЗВО. Протягом тижня наші науковці перебували у Португалії в рамках кредитної мобільності програми Європейського Союзу Erasmus+.

Про що домовилися, який досвід переймали, які перспективи співпраці окреслили і просто… які враження отримали від знайомства з Португальським університетом, читайте далі у відгуках наших викладачів.

Браганса

 

Леся Корольчук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин:

«ІРВ, як один з найкращих зразків ЗВО Європи, надихає та відкриває широкі можливості для міжнародної співпраці. Зокрема, під час роботи делегації разом із Ларисою Савош, завідувачкою кафедри міжнародних економічних відносин ЛНТУ, яка перебуває на даний час в ІРВ за Програмою міжнародного наукового стажування «Запрошений професор», вдалося досягнути домовленостей щодо наступних креативних напрямків співпраці ІPB та ЛНТУ.

Зокрема, розпочато співробітництво на Міжнародній платформі подвійного диплома ІРВ бакалаврського ступеня з Міжнародного бізнесу із керівником ОП Менеджмент міжнародного бізнесу Нуно Феліпе Лопес Моутінью. Визначено перспективи спільного викладання позакредитної навчальної дисципліни «Аналіз даних» для студентів факультету бізнесу та права разом із науковим координатором ІРВ UNIAG Паолою Одете Фернандес. Обговорено можливість співпраці щодо спільного вивчення дисципліни «Англійська для бізнесу» в рамках Змішаної Інтенсивної Програми Еразмус+ з директором Школи Вищої Освіти ІРВ Карлосом Мануель да Коста Тексейра, заступником директора Маріо Анібал Гонкалвес Хегу Кардозо та заступницею директора Катеріною Маргарита да Сільва Васквес.

Португалія, ІРВ - це захопливе нове відкриття для мене! Мої колеги, які стали мені новими друзями та нові знайомства - моє нове коштовне надбання! Робота в делегації та намічені шляхи співпраці - мій новий цінний досвід і перспективи для подальшого професійного та особистісного розвитку! Щиро дякую усім причетним до цього незабутнього заходу!»

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса

 

Олександр Андрійчук, декан факультету архітектури, будівництва та дизайну:

«В IPB ми зустрілися із професором Мануелем Браш Цезарем (Manuel Braz César) – гарантом ОП магістерського рівня «Будівництво та цивільна інженерія». Під час спілкування домовилися, що існуючу співпрацю за програмою подвійного диплому на магістерській освітній програмі «Будівництво та цивільна інженерія» між ЛНТУ і Політехнічним інститутом Браганси буде продовжено та розширено. Він поінформував, що дуже задоволений рівнем знань студентки-будівельниці ЛНТУ Корінь Тетяни, яка на даний момент проходить у них навчання в магістратурі за цією програмою, і під його керівництвом успішно виконує магістерську дипломну роботу.

Крім того, домовлено про відкриття в майбутньому програми подвійного диплому за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» на бакалаврському рівні між ЛНТУ та IPB.

Досягли домовленостей також щодо читання лекцій професорами з IPB для наших студентів-будівельників в on-line форматі. Також отримали запрошення щодо перспективи очного читання лекцій викладачами-будівельниками із ЛНТУ для студентів у Брагансі (visiting professor). Навчальний процес відбуватиметься англійською мовою, а враховуючи сьогоднішні реалії та майбутні перспективи, вільне володіння англійською мовою є вже життєво необхідним.

Водночас, з іноземними колегами домовилися про написання статей у співавторстві з викладачами-будівельниками ЛНТУ та IPB. Це буде першим кроком для подання заявок на виконання спільних наукових досліджень, що фінансуються за кошти Європейського Союзу. Викладачі у Політехніці Браганси здійснюють дуже багато наукових досліджень в рамках виконання різноманітних грантових проектів.

Instituto Politécnico de Bragança дуже зацікавлений у відкритті програми подвійного диплому за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» на PhD рівні з ЛНТУ. Аспіранти нашого університету матимуть можливість виконувати частини наукового дослідження в будівельних лабораторіях португальського університету. Тому для будівельної кафедри ЛНТУ є дуже актуальним і перспективним відкриття у майбутньому аспірантури за спеціальністю БЦІ.

А ще, ми досягли домовленості щодо студентів спеціальностей «Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка» та «Прикладна математика» ЛНТУ. Якщо вони виявлять бажання навчатися за програмою подвійного диплому в IPB, то для них будуть запропоновані найбільш відповідні спеціальності, оскільки аналогічних ОП у Брагансі немає».

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса

 

Марія Августинович, старший викладач кафедри екології та агрономії:

«Немає нічого ціннішого в наш час, аніж відчувати підтримку міжнародних колег та партнерів. Наш візит був досить насиченим та включав у себе проведення круглих столів, де обговорювались питання кредитної мобільності студентів. Піднімались питання наповненості освітніх програм та можливості їх адаптації до міжнародних програм, зокрема таких, що дозволять отримання подвійного диплому.

Досить пізнавальним було ознайомлення з навчальними корпусами та лабораторіями IPB, адже чимало напрямків наукових досліджень перегукуються з науковими інтересами ЛНТУ, зокрема і факультету аграрних технологій та екології. Вразила широкомасштабність досліджень португальських колег, які реалізовуються починаючи з клітинної генної інженерії до макродосліджень живих організмів агро- та екосистем.

Ще одним величезним плюсом поїздки стали знайомства з колегами з Політехнічного інституту Браганси. Так, ми заручились підтримкою керівника школи хімічних досліджень Сімао Педро Піньйо, який теж зацікавився науковим потенціалом факультету та можливістю подальших спільних наукових звершень.

Ну і звичайно ж, поїздка таки спонукала до удосконалення володіння англійською мовою та надала енергії, наснаги та прагнення для подальшої роботи та співпраці!»

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса

 

Наталія Імбірович, доцент кафедри матеріалознавства:

«В Політехнічному інституті Браганси ми налагоджували комунікацію зі школою Технологій і менеджменту IPB.

Представники наукових напрямків Сільського господарства, Харчових технологій, Хімічних та біологічних технологій школи представили свої наукові лабораторії та ознайомили з особливостями розробки інноваційних технологій продовження строку придатності харчових продуктів, новітніми підходами дослідження якості харчової продукції, розробки біопалив, магнітних наноструктур для біоматеріалів, органічних та неорганічних гібридних матеріалів.

Представники відділу Хімічних та біологічних технологій розповіли про методи виготовлення полімерних матеріалів з відновлювальних джерел, передові процеси окислення за допомогою вуглецевих та амфіфільних каталізаторів, показали процес мікрокапсуляції біоактивних речовин і т.д.

З представниками наукових та освітніх напрямків було обговорено навчальні плани освітніх програм, можливості написання спільних освітніх та наукових проектів та грантів».

БрагансаБрагансаБрагансаБраганса

 

Віктор Сичук, доцент кафедри прикладної механіки:

«Однією з важливих справ, яку необхідно було здійснити - налагодження науково-практичної співпраці між технічними кафедрами нашого університету і спорідненими кафедрами IPB. Варто відзначити високий рівень наповненості технічним обладнанням наукових лабораторій, де можна проводити складні науково-практичні роботи. Проте, слід зауважити, що аналогічні роботи можна проводити і на базі нашого університету. Тому однією із складових співпраці було спільне виконання науково-інженерних проєктів на базі обох університетів.

Наступним вдалим результатом зустрічі є конкретні кроки з оформлення нашої наукової розробки у майбутній стартап проєкт. Приємно, що після презентації деяких наукових досліджень факультету ФТМІ, представники університету ІРВ виявили велику зацікавленість та навіть виступили з пропозицією спільної публікації в науково-технічних журналах, які індексуються в базі Scopus.

Продуктивній співпраці між нашими університетами - бути!»

БрагансаБрагансаБрагансаБраганса

 

Галина Герасимчук, декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій:

«Програма мобільності, у якій ми взяли участь передбачала:

• проведення круглих столів, дискусій, зустрічей та ознайомлення з навчальними та науковими лабораторіями;

• роботу в групах з питань подвійних дипломів на магістратурі, кредитної мобільності на бакалавраті;

• втілення і долучення до міжнародної програми COL, що сприятиме розвитку ефективного відкритого та дистанційного навчання і технологічно вдосконаленої освіти та навчання через адвокацію, дослідження та розбудову потенціалу наших країн;

• вдосконалення володіння англійською мовою, а також включав широку культурну програму.

Після стажування, учасники отримали сертифікати програми Erasmus+ International Credit Mobility та отримали цікавий досвід і нові знайомства.

Загалом у програмі взяли участь 8 учасників з ЛНТУ, а також представники закладів вищої освіти м.Львова та м.Харкова.

Зокрема, під час роботи делегації вдалося досягнути домовленостей з директором Школи Вищої Освіти ІРВ Карлосом Мануель да Коста Теіксейра, заступником директора Маріо Анібал Гонкалвес Рего Кардозо та заступницею директора Катаріною Маргаріда да Сільва щодо таких напрямків співпраці ІPB та ЛНТУ за освітніми програмами факультету ЦОСТ:

-Розпочато співробітництво з Школою вищої освіти щодо кредитної мобільності здобувачів бакалаврату факультету, зокрема за спеціальністю Середня освіта (Фізична культура).

-Визначено перспективи навчання за подвійними дипломами ІРB і ЛНТУ з спеціальностей Професійна освіта (Цифрові технології) та Фізична культура і спорт магістерського рівня освіти.

-Обговорено можливість співпраці щодо проектної діяльності в рамках Програми Еразмус+ .

-Визначено перспективи за програмою СОL  щодо спільного викладання навчальної дисципліни «Аналіз даних» для студентів факультету разом із науковим координатором ІРВ UNIAG Паолою Одете Фернандес».

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса

 

Інна Кондіус, декан факультету комп’ютерних та інформаційних технологій:

«Найбільші результати для нашого факультету принесла зустріч із професором Школи технологій та менеджменту Політехнічного інституту Браганси на факультеті інформатики та комунікацій, директором магістратури з інформатики Хосе Едуардо Фернандесом. Школа випускає фахівців з ІТ спеціальностей, тож ми опрацювали можливості навчання наших студентів за програмою подвійного диплому. Ми узгоджували освітні програми, в розрізі дисциплін, кількості годин та семестрів, для того, щоби в процесі студентського обміну, здійснити перерахунок результатів навчання здобувачів для отримання ними подвійного диплому.

Крім того, ми обговорили питання семестрового та річного стажувань студентів. На нашому факультеті є ОП, яка викладається англійською мовою, тому ми можемо здійснювати освітні обміни нашими студентами. До того ж, досягли домовленостей щодо можливостей підвищення кваліфікації наших викладачів в IPB. При цьому, стажування може відбуватися як в очному, так і в онлайн форматі. Це вкрай необхідно для того, аби ми спільно розвивали науку, друкувалися у міжнародних наукових виданнях, здійснювали актуальні дослідження.

Загалом в IPB по-іншому побудований процес навчання. Це своєрідний хаб науки, де ведеться наукова робота і здійснюються розробки, а навчання спрямоване на те, щоб підсилити знання тих людей, які власне й займатимуться наукою. Проектна діяльність там першочергова. Для нас це гарний взірець. Водночас, ми впевнилися, що наші науковці теж дуже потужні і нам є чим ділитися та ким пишатися.

Під час стажування ми мали можливість працювати у команді та окремо за кожним напрямком, тому результати, які ми привезли, потужні, прогресивні та цікаві.

А ще, там навчаються студенти з усього світу і ми зустрілися й з нашими здобувачами. Дуже приємно бачити своїх студентів так далеко. Ми ознайомилися з їхніми умовами навчання та проживання, вони багато подорожують, знаходять цінні знайомства і це хороший досвід та гарний старт для кар’єри та їхнього майбутнього».

БрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБрагансаБраганса